Езотеричне масонство Мемфіс-Міцраїм

Символи Великого Ієрофанта у Єгипетському масонстві

У таємничих коридорах часу і простору, де стародавні містерії зпоєднуються із сучасною мудрістю, символи відіграють роль ключів до вічних істин. Серед них – знаки Великого Ієрофанта Ордену Стародавнього і Первісного Статуту Мемфіс-Міцраїм, що являють собою квінтесенцію окультного знання і духовного пробудження.

Світлі моменти істини іноді проникають крізь завісу таємниць і стають доступними для тих, хто посвячений. Однак така природа цих містерій, що їхнє повне розкриття може виявитися важким тягарем для непідготовленого розуму. Таким чином, хоч ми й бажаємо поділитися всією глибиною символіки Великого Ієрофанта, ми повинні обмежитися лише двома з них. Але навіть ці два символи можуть стати мостом, що з’єднує вас зі стародавніми містеріями та каббалістичними істинами, що Орден зберігає із дбайливим трепетом.


Каблучка Великого Ієрофанта

Серед забутих легенд та міфів стародавніх містичних традицій є одна історія, яку передають з вуст у вуста найбільші майстри єгипетського масонства. Це розповідь про перстень Великого Ієрофанта.Стародавні вірять, що Всесвіт вічний, і також вічні ті, хто стоїть на сторожі його гармонії. Граф Каліостро, що заснував єгипетське масонство, був одним із таких вартових. Коли він досяг апогею свого духовного шляху, до нього прийшло одкровення у вигляді містичного сну. Уві сні йому було дано перстень, оберіг, що втілює силу усіх стихій та вічний ритм космосу.Ця каблучка, зроблена з найрідкісніших металів і прикрашена особливим символом, через який проходить промінь світла, символізувала духовну єдність і нескінченний цикл життя. Граф зрозумів, що це не просто прикраса, а ключ до стародавніх знань і мудрості, закладеної в самій тканині Всесвіту.Каліостро став носити цю каблучку, і щоразу, коли він споглядав на її глибокий сенс, він відчував зв’язок з усім сущим. Він зрозумів, що перстень – це знак його посади й обов’язків, а також символ того, що він не самотній у своїй місії.

Сьогодні ця містична прикраса засновника Єгипетського Масонства, статут якого був явлений світові графом Каліостро у 1777 році, що несе в собі енергію і натхнення минулих століть, перебуває у стінах музею Об’єднаної Великої Ложі Англії. Він зберігається, як нагадування про багату історію масонства, його глибоке коріння і таємничі початки, що почалися на берегах великого Нілу.

Однак, коли приходив час передачі обов’язків наступному Великому Ієрофанту, Всесвіт сам з’являвся йому у видінні або сні, даруючи йому свою унікальну каблучку, що відображає його індивідуальний шлях та місію. Таким чином, хоч кожна каблучка була частиною давньої традиції, воно також було унікальним і персоніфікованим, відображаючи духовний шлях кожного Ієрофанта. Донині кожен Великий Ієрофант носить на своєму пальці перстень, даний йому Всесвітом, і ця прикраса нагадує йому про його священний обов’язок, про вічну мудрість і про той нерозривний зв’язок, що поєднує усіх нас із космічним порядком.


Каблучка нинішнього Великого Ієрофанта Ордену

У глибині масонської традиції, де символи і знаки слугують мостами між землею і небесами, перстень нинішнього Ієрофанта втілює вічні таємниці. Натхненний стародавніми єгипетськими обрядами, цей виріб являє собою втілення мудрості, таємниці і величі, що проникає в кожен вимір буття.

Форма каблучки, виконана у вигляді єгипетського скарабея, несе в собі сенс відродження та безсмертя. Скарабей – це древній символ сонця, яке щоранку відроджується заново.

Майстерно виконане із золота 24-каратної проби, цей благородний метал символізує божественне світло й чистоту душі. Ебенове дерево, чорне і непроникне, слугує нагадуванням про нескінченну глибину людського духу і мудрість, що міститься в кожному з нас.

На вершині персня велично спочивають “Циркуль й наугольник”, що символізують порядок, досконалість та гармонію Всесвіту. Між цими інструментами горить “Око Гора”, вічний страж і свідок наших дій. Червоний рубін, вставлений поруч, уособлює пристрасть, енергію і тваринну силу.

З лівого боку персня мерехтить символ “Анкх”, древній ключ життя. У центрі його вигинів блиск чорного діаманту закликає до глибокої рефлексії та самопізнання.

З правого боку каблучки стоїть символ “Джед”, колона стабільності і символ поєднання Небесного і земного життя.

Великий майстер-ювелір Бецалель Матковський, відомий своїм глибоким розумінням кабалістичних та езотеричних таємниць, вклав у цю каблучку не тільки свою майстерність, а й свою душу. Через кабалістичні вчення цей виріб відображає шлях душі через Сефірот на Дереві Життя, нагадуючи про вічний зв’язок між матеріальним і духовним.


Каблучка нинішнього Великого Ієрофанта Ордену


Символ печатки Алессандро Каліостро

Змій у давніх традиціях часто являв собою символ регенерації, відродження і нескінченності. Його вигнута форма у вигляді літери “S” відображає циклічні процеси Всесвіту, рух між протилежностями, такими як життя і смерть, світло і темрява. Це рух, який постійно шукає рівновагу, символізує динаміку духовного розвитку. Стріла, що пронизує змія, вказує на пробудження, на те, як часто необхідний акт божественного втручання або прозріння, щоб перервати повторюваний цикл або звички. У духовному розумінні це є моментом прозріння, коли людина усвідомлює свої старі помилки і вирішує змінити курс своєї душі. Рай у цій композиції репрезентує початковий стан чистоти й невинності душі перед її зануренням у матеріальний світ. Це місце, де все перебуває в гармонії, і де душа мешкає у мирі та блаженстві.Заборонений плід дерева пізнання символізує спрагу людини до знання, її прагнення зрозуміти таємниці Всесвіту і свого існування. Поїдання плоду відображає ризик і наслідки, що виникають через це прагнення. Це також нагадування про те, що справжнє пізнання може прийти з певною ціною або жертвою.Загалом цей символ – уявлення духовного шляху людини, її вічного прагнення до розуміння, балансу та просвітлення, а також про ті перешкоди та випробування, які вона може зустріти на своєму шляху.Символ Каліостро на зошиті ритуалу Єгипетського масонства


Символ печатки нинішнього Великого Ієрофанта Ордену

У світі, де стародавні символи слугують ключами до вічних таємниць, печатка Великого Ієрофанта є однією з найзахопливіших та найзагадковіших. Вона втілює у собі не лише давню мудрість, а й величне пророче бачення.

На цій печатці зображено Лева з ангельськими крилами – могутній і шляхетний символ, що поєднує в собі силу та божественний захист. Лев, король тварин, сприймається як символ сміливості, сили і влади. Його ангельські крила нагадують нам про небесну природу і про те, що навіть у наймогутніших створіннях землі таїться частинка божественного.

Але глибокий сенс цієї печатки відкривається в імені Ангела, яке буде дано Третьому Єрусалимському Храму. Цей Храм – не просто місце поклоніння, а й символ нової ери, нового союзу між людством і Вищим. Ім’я Ангела-Лева стане його вічним хранителем і захисником, засвідчуючи про божественну присутність і вічний зв’язок між землею і небом.

Згідно з кабалістичними вченнями, Єрусалим – це не просто місто, а й духовний центр світу, місце, де Небесне з’єднується із Земним. Ангельський Лев, захисник Єрусалима, стоїть на сторожі цього священного союзу, нагадуючи нам про необхідність берегти і цінувати духовні традиції та священні місця.

Печатка Великого Ієрофанта слугує нагадуванням для всіх шукачів істини про те, що стародавні символи і знаки несуть у собі нескінченну мудрість і можуть вказати шлях до вищих істин. В її зображенні об’єднані і минуле, і сьогодення, і майбутнє, запрошуючи кожного з нас на шлях самопізнання і духовного пробудження.